Nic nenalezeno

Krásná a k turistům vstřícná krajina Göstlinských Alp nabízí celoročně svou přátelskou náruč. V jarních, letních a podzimních měsících je zde nepřeberné množství možností, jak aktivně strávit dovolenou. Region je tvořen městečky Hochkar, Lackenhof a Ankogel.

V této kouzelné krajině nelze nabízet „sladké lenošení“, protože místní hory jsou přímo stvořené k aktivitám. Cyklisté plně využijí horská i silniční kola a turisté místní stezky. Salza patřící k nejkrásnějším horským řekám v Alpách je výzva pro raftaře a kanoisty. I ti nejnáročnější zde najdou ideální místa pro další letní aktivity jako horolezectví nebo návštěvy jeskyní. V Göstlingských Alpách se nacházejí jeskyně, které se vyvíjejí již po tisíce let od dob, kdy byla celá oblast pokryta ledovcem. Jeskyně jsou protkány množstvím šachet, jež některé z nich jsou přístupné veřejnosti. Zajímavé osvícení některých vápencových stěn dodává tomuto místu tajemnou atmosféru.
Hornatá krajina je protkána 157 km označených stezek. Jedná se o menší i větší túry s rozdílným stupněm obtížnosti. Klasické letní lákadlo, Die Erlebniswelt Mendlingtal nacházející se v údolí Mendlingtal, je otevřeno od května do října. Stezka je dlouhá asi 2,5 km a začíná u Dorfteich v Lassingu, vede údolím řeky, táhne se přes začátek rokle Mendlingbaches a je zakončena na starobylém statku.  Je velmi dobře dostupná i pro rodiny s dětmi. Nově opravená cesta je vybavena různými úchyty a stupačkami, které zvyšují bezpečnost návštěvníků. Cesty jsou doplněny četnými můstky.
Další místní atraktivitou je cyklistická a pěší stezka v Steinbachtalu přinášející mnoho nezapomenutelných zážitků. Počátečním bodem cesty je centrum Göstlingu v podhůří Ybbských Alp. Návštěvníci mohou zhlédnout horskou přírodu v národním parku Noth-Schlucht, dále si odpočinout v místě zvaném Esse im Steinbachtal, což je stavba bývalé kamenné železářské dílny, navštívit Rothschildsche Holzknechtsiedlung – osadu dřevařských dělníků nebo spatřit starobylý akvadukt.

Hochkar-_letni_aktivity.pdf

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.