Nic nenalezeno

Nadmořská výška 1100 – 2400 m

Prázdninový region Hochpustertal-Sillian se nachází na hranici s Itálií v oblasti jihotyrolských dolomit. Tato poklidná a velmi slunná rekreační oblast je cílem pobytu zejména rodin s dětmi. Obce v údolí Obertillach a Ausserwillgraten jsou působivé svým poklidným vesnickým charakterem, přátelským přístupem i pohostinstvím místních obyvatel. Pohodlné a nenáročné procházky po nejvýše položených pastvinách Rakouska nabízí pohled na krásu přírody v kombinaci s čerstvým horským vzduchem. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast s velkou sluneční aktivitou, můžeme zde pozorovat jedinečnou alpskou flóru a díky této skutečnosti si region vysloužil přízvisko „zahrada dolomit“. Hochpustertal bývá často navštěvován jako oblast vhodná pro ozdravné pobyty, horské klima v kombinaci s nadmořskou výškou přes 1.400 m zajišťuje odpočinek při kterém zapomenete na denní starosti a pozitivní nálada ve Vás přetrvá ještě dlouho poté.

Horská jezírka se skleněně čistou vodou patří právem k bohatství regionu,. Každé z nich disponuje kvalitou pitné vody a láká ke koupání i k jiným vodním sportům.

Při návštěvě Hochpustertalu bychom měli věnovat hlavní pozornost turistice i cyklistice a k nim určeným cestám, které se vyznačují především svojí kvalitou a přesným značením. Často vyhledávaným cílem výletů bývá horská vesnička Oberstalleralm Villgraten, první zmínka o ní pochází již z roku 1657 a nyní nabízí návštěvníkům nejen možnost přespání, ale především prohlídku krásného okolí. Během léta žije region také celou řadou kulturních aktivit, mezi něž patří například prohlídka zámku Anras, známé kulturní akce jako slavnosti Gustava Mahlera nebo oblíbená hudební představení.

I v případě špatného počasí skýtá oblast mnoho zábavy, kdy jindy se Vám naskytne možnost nahlédnout do tradiční kuchyně tyrolských gurmánů? V okolí se nachází nepřeberné množství restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na známých specialitách nejen z jehněčího masa. Říká se, že jedna návštěva regionu nestačí k objevení všech krás Hochpustertalu.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.