Nic nenalezeno

Ramsau am Dachstein a Schladming je výborným místem pro strávení letní dovolené a to nejen díky lákavé vzdálenosti z České republiky. Čeká zde na Vás spoustu aktivit, ze kterých doporučujeme především:

Cykloturistika: Rádi byste svou dovolenou strávili na kole? Vezměte si s sebou kolo, cyklistických tras tu je dost ( 500 km ). Doporučit lze trasu „Aplentour Steiemark“, která křižuje celou zemi a vede tedy i oblastí Dachstein. Jádro Alpentour Steiermark tvoří sedm etap. Nad Ramsau a Schladming lze využít lanovku, která vyveze cyklisty na Planai a Hochwurzen. Je tu mnoho sjezdových tratí - od jednoduchých až po ty příkřejší. Můžete si vyzkoušet i ďábelský spád s více než kilometrovým převýšením. Na takové sjezdy je však nutné mít prvotřídní vybavení. V regionu je přes 300 km značených turistických stezek a 20 různých tras pro horská kola v celkové délce až 720 km a v různých stupních obtížnosti.

Vysokohorská turistika: Pokud máte rádi vysokohorskou turistiku, Dachstein si zamilujete. Ramsau am Dachstein leží pod nejvyšší horou Štýrska a tou je Dachstein, se svým známým ledovcem. Pro turisty všech výkonnostních úrovní jsou tak dány skvělé předpoklady k dokonalé rekreaci. Kolem samotné obce je ideální terén pro rodiny s dětmi a tedy nenáročné vycházky. Doplňují ho další atrakce jako koupaliště, lesní visutá lanová dráha, dětské "horolezecké" chodníky, nebo ojedinělá horská dráha na kopci Rittisberg. Chystáte-li se na Dachstein za vysokohorskou turistikou, je dobré vědět, že v oblasti tohoto masivu naleznete dvě lanovky - Dachsteinseilbahn a Dachsteinsüdwandbahn. Na jižních svazích masivu Dachstein je vyznačena spousta horolezeckých tras. Najdeme zde relativně nenáročné ferraty, ale i trasy obtížnější, jako jsou v jižní stěně Dachsteinu Hias a Irg. Na  novou cestu Johann se mohou vydat jenom ti opravdu zkušení.

Tipy k návštěvě pro rodiny s dětmi:

  • Salza Wasserfall – vodopád v St. Martin am Grimming
  • Houbová cesta v Rohrmoosu ( 1,5 km okruh, vhodný i pro kočárky )
  • Pohádková cesta s překvapením
  • Letní sáňkování v Rohrmoosu , půjčovné 9,- euro / sáňky
  • Turistická cesta „ na boso „ 700 m dlouhá trasa, kterou projdete úplně naboso a promasírujete si reflexní body na chodidlech
  • Freizeitpark Pichl ( nádherně čisté jezero ke koupání, beach-volejbal, vodní trampolína, tenisový kurt, atd.)
  • Dřevěné ZOO v Riesneralm  
Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.