Nic nenalezeno

Tux- Finkenberg (850 – 3250 m)

Obce Finkenberg a Tux se nachází v údolí na konci Zillertalu. Obec Tux se skládá z 5ti míst: Tux- Vorderlanersbachu, Tux- Lanersbach, Juns, Madseit a Hintertux. Mezi Finkenbergem a Hintertuxem jezdí 365 dní v roce bezplatný skibus. Vychutnejte si ještě nedotčenou přírodu na 372 čtverečních kilometrech přírodního parku se zelenými pastvinami a chladnými horskými jezery.

Možnosti sportu jsou v létě i v zimě v této oblasti takřka nevyčerpatelné. V oblasti najdeme vysokohorský přírodní park Zillertalské Alpy. Najdeme v něm mimo jiné četné třítisícovky jako Olperer (3476 m), Reichenspitze (3303 m), Hochfeiler (3510m), na které můžete za pomoci horských vůdců vyšplhat. Na turisty zde čeká 350 km značených tras. Zdolávání vrchů usnadňují lanovky a turistické taxi. Ze všech tras můžeme vyzdvihnout např. „Rašelinní naučnou stezku“. Oblast nabízí celkem 7 tenisových hřišť: 2 venkovní osvětlené ve Finkenbergu, 3 v Lanersbachu a 2 v Tuxu. Uprostřed tyrolské přírody můžete zažít velká dobrodružství při slézání soutěsek a ledovců, raftingu, tandemovém paraglidingu, při jízdě na horském kole (70 km tras). V případě nepříznivého počasí můžete navštívit střelnice, squashové kurty, fitness studia nebo si jít zaplavat. Hintertux je také jedním z mále míst, kde se dá i v létě lyžovat. V létě bývá v provozu až 12 vleků. Sjezdovky jsou vhodné pro sjezdaře, carvery i snowboardisty. Snowboardisti se mohou vyřádit i v proslulém snowparku u vleku Olperer.

Relaxovat můžete v termálních lázních. Mnoho hotelů má bohatou nabídku wellness: masáže, senné a romantické koupele, Kneippovy zóny, sauny, vyhřívané otevřené bazény, kosmetiku a pedikúru. Na své si přijdou i děti, denně se mohou zabavit při dětském carvingu, zlézání stěn, jízdě na koni, objevování přírody nebo profesionálním skicampu. Každou neděli se v Hintertuxerhofu koná dětská slavnost her.

Pro členské podniky je nově otevřená playarena. Motokárová dráha, zážitková šplhací stěna, trampolínový park, to vše s celodenní pěči pro děti od 2- 16 let.

O zábavu je v této oblasti také dobře postaráno. Udržují se zde obyčeje a slaví se tradiční svátky. Jedním z nejznámějších svátků ve Finkenbergu je každoroční shánění ovcí a halfingerů z pastvin s živou hudbou, selský trh, typická tyrolská kuchyně, stříhači ovcí a samozřejmě ozdobené ovce a halfingeři, kteří se vracejí z pastvin. Velkým zážitkem je hintertuxský Oktoberfest, který se koná vždy poslední týden v září.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.