Nic nenalezeno

Dolní Rakousko má co nabídnout každému, kdo zatouží po aktivně prožité dovolené v krásném prostředí prodchnutém historií. Ovšem i návštěvník netoužící po ničem jiném než po klidné dovolené plné odpočinku a relaxace zde najde, co hledá.

Tato spolková země oblast leží v severozápadní části Rakouska a obklopuje tak Vídeň, jenž byla do roku 1921 jeho metropolí. Dnes jí je Sankt Pölten (Svatý Hyppolit). Kromě dalších spolkových zemí jako jsou Horní Rakousy, Štýrsko a Burgerland, sousedí Horní Rakousy na severu také s Českou Republikou a na východě se Slovenskem. Pro svou blízkost ČR je oblíbeným místem, kam se dá vyrazit za západoevropským rekreačním a ubytovacím standardem bez nutnosti dálkového cestování.

Protože se nejedná o nijak hornatou oblast zamíří sem většinou návštěvníci libující si v pěší chůzi či cykloturistice. Využít mohou kolem čtyř a půl tisíce značených turistických tras a cyklotras vedoucí například známou a k všemožným výletům hojně využívanou Podunajskou stezkou.

Lyžaři ale přesto ocení horská střediska v oblasti Ötscherland, která plně postačují k uspokojení jejich sportovních potřeb. Nejvyšší horou v regionu jev jižní části se nacházející Klosterwappen (2 076 m.n.m.). Dalším lákadlem přímo vybízejícím k návštěvě jsou pak skvosty vytvořené matkou přírodou. Krásy přírodních parků (Schwarzau, Hohe Wand nebo Leister Berge) doplňují lázně zbudované kolem nespočet přírodních pramenů vyvěrajících zde ze země. Nejnavštěvovanější jsou pak Baden bei Wien, Salcerbad či Bad Schönau. Před světem se pak můžete skrýt v některém z mnoha přístupných jeskynních komplexů, jejichž návštěvu lze vhodně spojit se zajímavou túrou.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.