Nic nenalezeno

Val di Fiemme - Obereggen od 860 do 2415 m n. m.

Oblast Val di Fiemme-Obereggen je jednou z nejoblíbenějších lyžařských oblastí českých vyznavačů lyžování a snowboardingu s nabídkou kvalitního lyžování pro začátečníky i náročné lyžaře. Jedno z nejkrásnějších údolí v Itálii je dlouhé 35 kilometrů. Toto údolí tvoří několik samostatných lyžařských areálů: Ski Center Latemar, Obereggen, Bellamonte Alpe Lusia, Alpe Cermis a Passo Rolle a další.

Více než 150 km sjezdových tratí je zde rozčleněno do 76 sjezdovek všech obtížností, propracovaný systém umělého vysněžování na 60% celého areálu zde garantuje ideální sněhové podmínky až do měsíce dubna, přes 50 nejmodernějších přepravních zařízení s hodinovou kapacitou na 65 000 osob zde cílevědomě prosazuje motto „méně času v lanovce, více času na sjezdovce“

Na naročné sjezdaře zde čeká mimo jiné například fantastická 5 km dlouhá černá sjezdovka "Pista Olympia" z vrcholu Alpe Cermis. Val di Fiemme je součástí obřího lyžařského komplexu středisek Dolomity Superski, pro který platí jediná společná permenentka - tzv. Dolomiti Superskipas. Ve Val di Fiemme si rozhodně přijdou na své i běžkaři.

Ve Val di Fiemme naleznete několik větších i menších středisek s celkem 150 km sjezdovek: nad městem Cavalese se rozkládá stále modernější areál Alpe Cermis, o kus dál nad Predazzem skicentrum Latemar (rozsáhlý řetězec členitých sjezdovek mezi Obereggenem a údolím Fiemme). K oblasti patří ještě Alpe Lusia (lehké sjezdovky na jihu, náročné na severu hřebene) a průsmyk Passo Rolle.

Sjezdové tratě: 100 km (20 km černých, 42 km červených, 38 km modrých). Běžkařské tratě: 150 km.

Výhodou je velice snadná dosažitelnost z České republiky a kombinace skipasů Val di Fiemme a Dolomiti Superski, kdy můžete lyžovat v nejrozsáhlejším italském lyžařském areálu včetně lyžování na Marmoladě. Základní skipas Val di Fiemme-Obereggen Vám umožňuje lyžovat v 9 lyžařských areálech. Držitelé skipassu jsou oprávněni také k využívání místních skibusů, ke vstupu do plaveckých a zimních stadionů v Cavalese a Predazzu i k nočnímu lyžování, které se koná 3x týdně na červené sjezdovce v Zianu. Samozřejmě zde naleznete také celou řadu restaurací, barů, diskoték i dalšího polyžařského vyžití.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.