Nic nenalezeno

Val di Fassa 1320 - 2945 m

V srdci Dolomit, mezi Albou, Canazei, Campitellem, Vigem, Pozzou di Fassa a Passem Costalunga (mezi mohutným masivem Gruppo del Sella a Marmoladou) se odvíjí 120 km sjezdových tratí území Val di Fassa. Díky své výhodné poloze se na lyžích z vesnic v údolí Val di Fassa dostanete až k nejvyšší hoře Marmoladě (3343 m), což je vrchol a absolutně nejlepší lyžování z celých italských Dolomit.

V rámci skipasu Dolomiti Superski si zde můžete vyzkoušet ty nejprudší sjezdovky. Z Val di Fassa se dostanete přímo na zelený nebo oranžový okruh Sella Rondy - jedná se o cca 40 km dlouhé okruhy po směru nebo protisměru hodinových ručiček kolem skalního masívu, kde můžete přejet na lyžích přes Val di Fassa (napojeno kabinovou lanovkou Pecol z Canazei a Col Rodella z Campitella) do Arabby, Val Gardeny a nebo Alta Badie.

Podle náročnosti si zde opravdu vybere každý - např. střední lyžař svá zákoutí a tréninková místa v Alta Badii a zkušenější lyžaři zase náročnější trasy ve známé Val Gardeně. Kdyby ani toto nestačilo, tak si zkuste zajet na Passo Pordoi (2950 m) . Sjet z tohoto vrcholu je maximum. Přepravní kapacita 74.000 lyž./hod.

Oblast je známá abnormálně širokou nabídkou volných terénů s možnostmi extrémního lyžování, především sjezdy ze Sass Pordoi jsou nezapomenutelné. Oblíbené noční lyžování je možné realizovat na nezapomenutelné sjezdovce v Pozza di Fassa. I běžkaři si přijdou na své, Fassa je spolu s Fiemme dějištěm klasického dálkového běhu Marcialonga. Za povšimnutí stojí i fakt, že Val di Fassa je v porovnání s ostatními středisky v okruhu Sella Ronda nejméně finančně náročná.

Výhodou je též ideální dostupnost - po dálnici skoro až do Val di Fiemme a dále po kvalitní komunikaci bez nutnosti překonávání horských průsmyků.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.