Nic nenalezeno

Lavantálské Alpy, Rakousko Lyžařská oblast Murau se rozkládá v jihozápadní části spolkové země Štýrsko na jižní straně alpského hřebenu. Oblast tvoří sedm lyžařských středisek - Kreischberg, Frauenalpe, Turracher Höhe, Lachtal, Grebenzen, Präbichl a Hohentauern.

Atraktivní nabídku pro zimní dovolenou tu najdou především rodiny s malými i odrostlejšími dětmi. Pro milovníky lyžování je k dispozici 150 km sjezdových tratí, 55 lanovek a vleků a přes 250 km upravovaných běžeckých stop. Sjezdové tratě jsou ve výšce od 800 m do 2 200 m, jde většinou o lehké až středně těžké kilometry sjezdovek, které dělají z lyžování v Murau tu pravou zábavu.

Zejména pro rodiny je vhodný lyžařský areál Grebenzen. Pro zkušené lyžaře je určená FIS sjezdovka. Nejdelší běžecké tratě (45 - 50 km) vedou nádhernou zimní krajinou přírodního parku Grebenzen s panoramatickým výhledem na Turracherskou vysočinu. Kopcovitá trasa v Murau vyžaduje také více než jen špetku sjezdařského umění. Z Kreischbergu se lze napojit na přibližně 300 kilometrů dlouhou síť tratí v Horním Murtalu.

Aprés-ski nabídka je i zde bohatá. Paragliding – je nefalšovaná zábava mezi nebem a sněhem. Jízda sáněmi taženými koňským spřežením při umělém osvětlení není v Spittalu an der Drau nikdy nudná. Sportovní hala, tenisová hala a halové lázně doplňují širokou nabídku. Bezpodmínečnou nutností je návštěva renesančního zámku Portia ze 16. století s překrásným arkádovým dvorem. Vinárny, restaurace, lokály s programy a stylizované krčmy se starají o bohaté zážitky.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.