Nic nenalezeno

Nadmořská výška 810 – 3255 m Alpské městečko Sautens se nachází na začátku Ötztalského údolí, na jeho západním svahu. Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských a turistických regionů celého Rakouska. Patří zároveň mezi oblasti s luxusní nabídkou služeb, ačkoli i v Ötztalu najdeme několik klidných míst. Celé údolí je dlouhé 60 km a je jedním s nejjistějších sněhových regionů v Evropě. Najdeme zde přes 250 třítisícovek, nejvyšší horu Tyrolska - Wildspitze, největší ledovec s lyžařskou oblastí ve východních Alpách, nejvýše položenou vesnici s kostelíkem v Rakousku a největší osvětlený vodopád v zemi. Středisko se vyznačuje nejmodernějšími lanovkami Golden-Gate to the Glacier a Top Express, vynikajícím způsobem vybudovanou zasněžovací technikou a prvotřídně upravenými sjezdovkami do 3.249 m n.m.. Je zde 75 lanovek, 300 km sjezdovek, 160 km běžeckých tratí se 50 km skatingu, 200 km zimních turistických cest, 13 sáňkařských drah, U-rampy, noční lyžování, etc. To představuje pravý pravý lyžařský ráj. Alpské městečko Sautens leží v srdci Tyrolských lyžařských středisek. během 30 minut se lze pohodlně dostat k deseti známým lyžařským střediskům. Jako výchozí bod do mnoha dalších lyžařských středisek je ideálním střediskem pro lyžařské safari. V létě je zde ráj pro turisty a cyklisty, ale v zimním období je to prozářený svět sněhu a lyžování. V samotném Sautens vyzývají ke sportovní činnosti běžkařské tratě, osvětlená sáňkovací dráha, curling a rozsáhlé turistické stezky. Městečko Sautens také nabízí jízdy na koňmi tažených saních, sáňkování, turistiku a mnoho jiných výletů v tomto krásném alpském regionu Komfortní síť bezplatných skibusů spojuje Sautens s lyžařskými regiony Hochoetz (2 km) a Kühtai (18 km). Četné běžkařské tratě v Umhausenu (12 km) a Niederthai (17 km) jsou rovněž lehce dosažitelné.

Kam se chodí lyžovat? Lyžařský a běžecký areál „Hochötz“: 2 kilometry Lyžařský areál „ Kühtai“ : přibližně 18 km Lyžařská areál „Ötztal Arena Sölden“: přibližně 35 km Lyžařský areál „ Obergurgl- Hochgurgl“: přibližně 45 km, Lyžařský areál „ Jerzens- Hochzeiger“: 21 km Lyžařský areál „ Pitztalský ledovec“ : 48 km.

Běh na lyžích 15 km běžeckých tratí je v údolí „ Sautens- Ötzt“ 10 km běžeckých tratí je v údolí „ Kühtai“ 18 km tratí je v „ Niederthai“

Sáňkařská dráha Nově postavená sáňkařská dráha s délkou 1,5 km je zárukou zábavy pro celou rodinu.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.