Nic nenalezeno

Nadmořská výška 1000 – 2400 m Oblast Lungau leží v jižní části Solnohradska ve Vysokých Taurách, pouhých 350 km od našich hranic, a je ideálně dostupná z dálnice Salzburg – Villach. Vysoké Taury jsou severní částí Alp a mají výborné sněhové podmínky. Současně patří oblast Lungau k nejslunnějším místům Rakouska a lze ji bez nadsázky nazvat lyžařskou oblastí budoucnosti.  K nejznámějším střediskům oblasti patří historický Mauterndorf a Mariapharr, St. Michael, St. Margarethen a další. Hlavním centrem celé oblasti je městečko Tamsweg s vodním areálem, řadou barů a hospůdek a dalších možností vyžití po lyžování. Střediska leží v nadmořské výšce kolem 1.100 m, lyžování je až do výšky 2.400 m. Vhodným tipem na odpočinek je „ Vodní ostrov“ v okresním městě Tamswegu nebo nové Wellnesszentrum v Mariapfarr.

 

Turistika a cyklistika patří mezi nejoblíbenější letní aktivity v lungauských horách. Pečlivě značená síť turistických tras vede okolo 60 jezer a více než 70 obydlených horských salaší. Není to však jen turistika, co sem návštěvníky přivádí. Nová síť cyklostezek pro horská kola zahrnuje celkem 15 přehledně vyznačených okruhů všech stupňů obtížnosti, včetně 158,5 km dlouhé trasy „Lungau EXTREM". Kromě toho je nejjižnější salcburský region průkopníkem v oblasti cyklostezek pro elektrokola, které si tu můžete také zapůjčit na více než 150 místech.

Stejně podmanivé jako místní příroda jsou lungauské tradice. Zážitkem je například červnové procesí v obcích Zederhaus a Muhr, kde lidé v ulicích nosí až 8 metrů vysoké sloupy zdobené 50 000 květinami. Mezi zajímavosti v Lungau patří také Obr Samson, biblický hrdina a zároveň charakteristický znak Lungau pocházející z 16. století. Když je figura velikého obra Samsona nesena městečkem, za doprovodu gardy střelců a dechové hudby, je to nesmírně strhující a impozantní podívaná.

Tradic se zde drží také místní kuchyně. Salcburský Lungau je pověstný zejména kvalitní a oceňovanou odrůdou brambor, jíž se v místním nářečí říká Lungauský Eachtling. Na každoročních slavnostech u příležitosti dožínek se z nich připravují nejrůznější pokrmy, které mohou návštěvníci oslav ochutnat. Místní specialitou je také smetanový dezert s rozinkami, takzvaný lungauský marcipán.

Lungau je ideálním místem pro turisty, cyklisty i pro dovolenou s dětmi. Pro ně jsou uzpůsobené některé z turistických tras, najdou zde obrovská hřiště v přírodě, zábavní parky, koupaliště, farmy se zvířaty k pohlazení nebo dětské programy na hradech a zámcích.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.