Nic nenalezeno

Zeměpisně se Burgenland dělí na dvě výrazně odlišná území. Severní rovinatá část je z velké části zaplněna Neziderským jezerem a je silně pod vlivem Maďarska. Druhou částí je hornatý střed a jih s mnoha hrady, zámky a kláštery, např. Bernstein, Forchenstein či Schlaining. Prakticky celá spolková země je zaměřena na zemědělskou výrobu. Pěstuje se zde především pšenice, kukuřice a cukrovka. Jako jinde v Rakousku, i zde se nachází mnoho vinic a ovocných sadů.

Impozantní hrady, okouzlující místa s typicky panonskou architekturou, idylické vinice, kulinářské speciality, které čerpají z více než bohaté nabídky přírodních produktů, moderní a velkorysé termální lázně: Ve světě termálních lázní je sezóna po celý rok.

Thermenwelt Burgenland, jeden z předních ozdravných regionů v Rakousku, se rozkládá od harmonické kopcovité krajiny regionu Rosalia na slunném severu přes klimaticky příznivý slunečný střední Burgenland až po jeho jižní část.

Rosalia Rozmanitost krajiny je dána bohatými kulturami ovocných stromů, slunečnicovými poli a hustými lesy, a nad ní se tyčí majestátní rytířský hrad Forchtenstein. Ne nadarmo se místní krajině říká také „sladký region“. Malebná obec Wiesen v blízkosti hradu je jahodovým centrem země.

Slunečný střední Burgenland Zde na vás zapůsobí rodný dům Franze Liszta, bude vás fascinovat rytířský hrad Lockenhaus. V místních sklepích jsou uložena nejlepší rakouská červená vína. Ve vinařské obci Lutzmannsburg nabídnou velkorysé rodinné lázně příjemné uvolnění. Tohle je region pro milovníky vína.

Jižní Burgenland Je regionem pulsujících protikladů. Idylická místa, vinoucí se svahy, vinné sklípky pod slaměnými střechami, ve kterých vám nabídnou Uhudler, vinařskou raritu vonící po lesních plodech, majestátní hrady a zámky. Největší rakouský golfový areál, termální centra s jedinečnou kulturou lázní a sauny, pozdní letní koncerty na zámku Tabor a venkovní divadlo na hradě Güssing, hrdé pevnosti na vyhaslém vulkánu.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.