Nic nenalezeno

ISTRIE

Je největší poloostrov Jadranu a patří mezi nejživější a turisticky nejvyspělejší oblasti celého Chorvatska.

Včetně ostrovů má Istrie rozlohu 3 700km2. Vstupní branou do Istrie je středověké město Umag, jehož historie sahá až do římských dob. Malebné městečko Novigrad přitahuje svou historií – z doby Benátské republiky se zde dochovala opevnění. Poreč je nejznámější a nejvyhledávanější město, které představuje jedno z nejstarších osídlení Istrijského poloostrova. Vrsar je městečkem s typickou atmosférou středomořské rybářské osady. Rovinj, nazývaná „Perla Istrie“, je určitě jedno z nejromantičtějších městeček celého pobřeží. Kamenné domy, úzké uličky a schodiště lákají k procházkám starými časy. Pula je nejstarší a největší město Istrijského poloostrova, kterým prošly dějiny a v dnešní době můžeme obdivovat jeho památky. Mezi nejznámější patří Koloseum – nádherný římský amfiteátr z 1. století. Deset kilometrů od Puly leží malá rybářská obec a zároveň největší turistické centrum v okolí – Medulin. K nejvyhledávanějším letoviskům na Istrii se řadí i Rabac, ze kterého se otevírá okouzlující výhled na Kvarnerský záliv.

Největší město: Pula – cca 65 000 obyvatel, nejvyšší hora: Učka 1 396 m n.m., nejdelší řeka: Mirna 32 km.

Hlavní kulturně-historické památky: historická centra měst Poreč (UNESCO), Rovinj, Motovun, Grožnjan, památky Sveti Vincent, Eufraziova bazilika, aréna v Pule, zbytky středověkého Dvigradu a pevnost v Pazinu.

Nejznámější přírodní památky: Národní park Brijuni, Limský záliv (přírodní rezervace), Motovunský les a Kontija u Vrsaru (rezervace), Pazinská propast (geomorfologická rezervace), okolí Istarských lázní, ostrovy u města Rovinj.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.