Tipy na výlet

 

Nassfeld


Kabinovou lanovkou Millennium-Express se rychle a jednoduše dostanete z Tröpolachu do Nassfeldu až k horské chatě Tressdorfer Alm, kde se můžete občerstvit a vyzkoušet Skalní labyrint, Flying Fox Mile. Také se dostat do horské stanice Madritsche, kde vás přivítá Vodní letní cesta Letní tobogánová dráha, cyklistické trasy, trasy pro pěší a horolezecké trasy. Přeprava kol a kočárků je zdarma. Sedačková lanovka v Nassfeldu vám nabídne panoramatické výhledy na Julské Alpy, Dolomity a Vysoké Taury. Místo plné dobrodružství jako Geo cesta, Wulfenia, Gartnerkofel, Alpské chaty: Watschiger Alm, Garnitzenalm and "Berghex".

Presegger See
Jezero se skvělým zázemím pro rodiny s dětmi se nachází východně od správního města Hermagor. Na ploše 6,5 km2 se rozprostírá „Dětský park“, kde naleznete bezpečnou louku pro lenošení u vody, houpačky, skluzavky, skákací hrady a trampolíny, kolotoče, pískoviště, obří tobogán a další vodní atrakce. Vaše děti se zde dostatečně vyřádí. Dále je zde plážový volejbal, stolní tenis, tenisové kurty, půjčovnu loděk a šlapadel, restauraci s velkým výběrem jídel a nápojů, kabiny k převlékání. Na své si přijdou i vyznavači plážového volejbalu, vodáci nebo rybáři.

Weissensee
Leží v nadmořské výšce 930 m a je tak nejvýše položeným z velkých korutanských jezer. Z celkové délky 23 km pobřeží je pouze třetina zastavěna, zatímco dvě třetiny mají přírodní charakter. Kolem jezera nevede žádná cesta z jednoho konce na druhý, pouze stezka pro pěší. Prohlédnout si okolí jezera můžete i při okružní plavbě po jezeře. Nachází se zde Fitness Park Weissensee, který nabízí: 12 běžeckých okruhů kolem jezera, nordic walking na devíti trasách různé obtížnosti. Nedaleko od jezera je jedno z nejpůvodnějších Alpských údolí Údolí sta mlýnů.  V Údolí sta mlýnů, jak je údolí Lesachtal pro své vodní mlýny také nazýváno, se uprostřed horských vrcholů nachází staré poutní místo Maria Luggau. Barokní poutní kostel „Marie Sněžné“ byl v roce 1986 papežem Janem Pavlem II. prohlášen za basiliku – ostatně je jedinou basilikou v Korutanech.

Propast Garnitzenklamm:
Naučná stezka s panoramatickými a informačními panely vede přes propasti a představuje 200 milionů let fascinující geologie. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrate) přes lávky, mosty až k vodopádům. Rokle je na začátku vysoká 630 m a na konci 1125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m. Cesta se skládá ze 4 částí (cca 2,5 hodiny chůze ke konci propasti). Ve 3. a 4. části jsou mosty a přechody přes propast. Při špatném počasí je vstup zakázán. Je nutné sledovat předpověď počasí. Propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Úzká, vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek na 600 milionů let historie této krajiny. Tento zázrak přírody ukazuje svým návštěvníkům neopakovatelné kouzlo na 6 km dlouhé trase. 

 

Tip pro rodiny:

Vodní cesta  "BergWasser"
Pokud vystoupáte pěšky či se svezete lanovkou Millenium Express do výšky skoro 2 000 m.n.m. na horu Madritche, nezapomeňte navštívit 1,5 km dlouhou rodinnou cestu plnou dobrodružství. U vstupu Vás přivítají vodní fontány, podél cesty můžete vyzkoušet trampolíny,  na několika zastávkách můžete prožít vodní dobrodružství a prohlédnout si krásnou okolní scenérii z na jezeře ukotvených plachetnic. Nádherné místo pro krásně strávený den. Děti se baví uprostřed krásné horské přírody. Toto místo je díky možnosti dopravy lanovkou Millennium Express vhodné i pro kočárky.

Letní sáňkařská dráha
vede z Madritsche (1919 m) do Tressdorfer Alm (1,59 tisíce m) v délce 1920 m. Jedná se o nejdelší letní sáňkařskou dráhu v Korutanech, která je každoročně hitem léta. Jízda dolů začíná u horní stanice kabinkové lanovky. Cestou do údolí překonáte po mnoha zatáčkách
a náklonech převýšení více jak 400 metrů. Jízdu dolů zvládne každý, rychlost se ovládá pomocí speciálního joysticku.

Mölltal:

Pěší výlet do propasti s vodopádem - Raggaschlucht ve Flattachu. Celý okruh trvá asi 1,5 hodiny, není to nic náročného, pěkná procházka s vyhlídkou na Flattach cestou zpět. Poté odjezd do Reissecku.

Výjezd lanovkou na Reisseck - zubačka, která vás za 15 min. převeze do nadm. výšky 2250m, vystřídají se před vámi všechna vegetační pásma, překrásný výhled až na Grossglockner, nahoře jezero + horská restaurace, možnosti pěší túry, po návratu z Reissecku do údolí, - možnost 2 variant podle počasí:

1.Zřícenina hradu Ortenburg u Baldramsdorfu (u Spittalu)

Pěší procházka lesem, nenáročná, nahoře krásný výhled do okolí, samostatná prohlídka zříceniny, nahoře je restaurace s občerstvením (pokud by se vám už nechtělo chodit pešky, je alternativa výjezd lanovkou na Goldeck nad Spittalem.

2. Pokud by pršelo - krytý bazén v Obervellachu

Heiligenblut  - exkurze ve výrobě sýra, prohlídka městečka. Pokračování na Grossglockner - vyhlídková horská cesta - prohlídka nejvyšší hory Rakouska (dle počasí) možnost sestupu k ledovci nebo naopak výstupu po horské cestě ke Kaiser Josef Höhe, případně jen zastávka na vyhlídce.

Po návratu do Heiligenblutu - pokračování v trase směr Lienz. Prohlídka města - nejjižnější rakouské hlavní město regionu Osttirol.

Jezero Millstättersee - malá okružní jízda lodí po jezeře- cca 1 hodinu. Přejezd na hrad Sommeregg v Seebodenu, kde je expozice největšího Muzea středověkého mučení ve střední Evropě. Více než 70 originálních exponátů, restaurace, prohlídka hradu. (alternativa je prohlídka muzea bonsají v Seebodenu).

Odjezd do Gmündu - velmi pěkné středověké město s hradem, prohlídka náměstí  a okolí, individuální volno. Prohlídka muzea Porsche -dle zájmu.

Návštěva vysokohorské přehrady Malta - cesta k přehradě je nazývaná "údolí padající vody", protože ji lemuje bezpočet vodopádů. Po 14,5 kilometrech se dostanete ke hrázi, která je 200 m vysoká a je největší přehradní hrází v Rakousku. V hrázi je vyhlouben tunel a prudce se stáčející zatáčky jsou ukázkou techniky. Okouzlí vás okolní špičky hor pokryté sněhem a blankytně modrá průzračná voda v přehradě. 

Klagenfurt - Mininimundus - svět v miniatuře – nejznámější stavby světa  v krásném parku, přesně podle skutečnosti zmenšené v měřítku 1:25


 
 
 

 


603 555 590 Po - Pá 9:00 - 17:00  
EN DE PL